sms_logo

23. urodziny SMS-a

Grudzień 2, 2015

3 grudnia SMS obchodzi swoje 23 urodziny. Początkowo krótkie wiadomości tekstowe służyły operatorom do informowania właścicieli telefonów o awariach sieci. SMS-y szybko podbiły jednak serca użytkowników komórek i przez lata były jedną z najpopularniejszych form kontaktu z bliskimi. Dzisiaj są wykorzystywane przede wszystkim w celach marketingowych i w sytuacjach kryzysowych.

Kiedy w 1992 roku Neil Papworth jako pierwszy wysłał SMS-a z życzeniami świątecznymi do swoich współpracowników z sieci Vodafone, nikt nie przypuszczał, że po kilku latach świąteczne SMS-y niemal całkowicie zastąpią bożonarodzeniowe kartki.

sms1Choć z założenia krótkie, 160-znakowe wiadomości tekstowe miały służyć operatorom do informowania klientów o awariach sieci, szybko znaleziono dla nich szereg innych zastosowań. SMS-y przez lata były wykorzystywane jako powiadomienia o pozostawionych na poczcie głosowej wiadomościach, promocjach, otrzymanych rachunkach czy wykonanych przelewach bankowych. Użytkownicy telefonów komórkowych najbardziej pokochali je jednak za możliwość szybkiego i wygodnego kontaktu z bliskimi. Dzisiaj SMS-y znalazły także nowe zastosowanie. Krótkie, automatycznie wysyłane wiadomości doskonale sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, np. do informowania dużej liczby osób o punktach pomocy w czasie klęski żywiołowej.

Pamiętajcie, że w Mobile Vikings w każdej ofercie możecie kontaktować się ze znajomymi i wysyłać SMS-y bez limitu!

Wasze komentarze: