Google-Maps-930x586

Nowe Mapy Google same wiedzą, gdzie chcesz jechać

Styczeń 12, 2016

Dla nikogo nie jest chyba tajemnicą fakt, że internetowa wyszukiwarka Google wie o nas praktycznie wszystko. Teraz do gromadzonych danych dołączą informacje o naszych codziennych podróżach. Zostaną one wykorzystane przez Mapy Google, które będą wkrótce same podpowiadać nam cel naszej wyprawy.

To już pewne, wkrótce w polskim Google Play pojawi się „Driving Mode” – nowa inteligenta aktualizacja Map Google. Wprowadzona funkcja pozwoli aplikacji na samodzielne wskazanie miejsca, do którego chcemy dotrzeć. Skąd Mapy Google będą to wiedziały? Z analizy naszych dotychczasowych nawyków. Na podstawie zgromadzonych danych o miejscach, do których jeździmy najczęściej, „Driving Mode” zaproponuje cel naszej podróży, dzięki czemu oszczędzimy czas na samodzielne i każdorazowe wpisywanie i wyszukiwanie adresu, pod który chcemy się udać. To duże udogodnienie np. dla osób dojeżdżających codziennie do pracy. Choć doskonale znają one trasę, na pewno chętnie wykorzystają informacje o przewidywanym czasie podróży czy ewentualnych utrudnieniach na trasie – a również takie funkcje oferuje zaktualizowana aplikacja.

„Driving Mode” będzie działać w oparciu o mechanizmy częściowo znane już z Google Now. Warto również dodać, że użytkownicy będą mogli zadecydować, które dane o ich dotychczasowych przejazdach mają być gromadzone przez aplikację. Niestety, przynajmniej na razie, nowa aktualizacja nie przyda się w czasie podróży do miejsca, w którym jeszcze nie byliśmy. Taki adres wciąż będziemy musieli wpisać do Map Google samodzielnie.

Wasze komentarze: