8-eb3bb21aa2f64984d46b67446048c5,0,600,0,0

Telefon z drukarki 3D

Marzec 4, 2016

Technika druku 3D wkracza na rynek telefonów komórkowych. Serbskie studio Alter Ego Architects przedstawiło projekt urządzenia, które można wydrukować w trójwymiarze. Będzie ono proste, funkcjonalne i tanie.

W rewolucyjnej technice 3D drukowano już m.in. jedzenie, domy, samochody, protezy, a nawet ludzkie tkanki. Teraz także telefony komórkowe będzie można wyprodukować w trójwymiarze.

Telefon o zaskakująco krótkiej i prostej nazwie „O”, literze wymawianej w podobny sposób w większości zakątków świata, jest bardzo przystępny i wygodny w użyciu. Urządzenie ze zużywającym niewiele energii ekranem e-ink (który zamiast wydzielać światło, odbija je), oparte w pełni na interfejsie graficznym, będzie mogło być obsługiwane bez względu na język, którym posługuje się użytkownik. Kolejnym atutem propozycji Serbów jest wielkość telefonu – odpowiadająca karcie kredytowej. A gdy dodać do tego jeszcze brak konieczności częstego ładowania i niską cenę, może okazać się, że ten minimalistyczny i tani telefon podbije serca wielu niewymagających użytkowników.

Jest jednak jedno „ale”. Na urządzeniu „O” nie znajdziemy żadnych aplikacji. Twórcy przekonują, że to działanie celowe i chcą, żeby ich telefon wrócił do pierwotnych korzeni, służąc znowu tylko do dzwonienia. Naszym zdaniem to tylko początek i wkrótce nawet na telefonie z drukarki 3D będzie można korzystać z aplikacji mobilnych. W końcu przed tym co fajne i użytecznie nie ma już odwrotu!

Wasze komentarze: