W „Powrocie do przyszłości” zegarek Casio precyzyjnie odmierzał czas podczas podróży w czasie. W „Predatorze” czasomierz Seiko przetrwał na ręku Schwarzeneggera atak drapieżnika z kosmosu. To były lata 80. XX wieku. Dziś każdy może mieć na nadgarstku smartwatch, z którego dodzwoni się do Chin albo nawet dalej 🚀.
Co ci da karta SIM do smartwatcha?
Dzięki zainstalowanej karcie SIM smartwatch zyskuje dostęp do sieci komórkowej. Co to oznacza? Możesz wykonywać połączenia głosowe bez użycia smartfona, dzięki głośnikowi i mikrofonowi, które są zainstalowane wewnątrz urządzenia. To nie wszystko. Możliwe jest wówczas słuchanie muzyki 🎵 oraz korzystanie z nawigacji online 🛰️ i innych aplikacji.
Ale skoro masz już wypasionego smartfona, to po co Ci jeszcze smartwatch z kartą SIM? Takie modele chętnie kupują rodzice swoim pociechom 🧒, z którymi chcą być w stałym kontakcie. Smartwatch dla dziecka powinien być wyposażony w szereg funkcji, które pomogą je zlokalizować i wezwać pomoc w razie potrzeby (GPS oraz przycisk SOS). Szerzej pisaliśmy o tym w innym wpisie na blogu Jaki smartwatch dla dziecka wybrać. Jeśli oprócz tego urządzenie ma kartę SIM, kontakt z maluchem będzie łatwiejszy.
Ale karta SIM do smartwatcha to nie tylko sposób na zapewnienie rodzicom spokoju ducha. Taki zestaw sprawdzi się podczas treningu 🚴, na który nie chcesz dźwigać smartfona, lub w trakcie biznesowych spotkań 🕴️.
Kartę SIM kurier może dostarczyć Ci wprost do domu. W Mobile Vikings dostaniesz razem z nią rozmowy i smsy bez limitu do wszystkich i pakiet internetu. Oczywiście bez wielostronicowych umów i formalności (poza obowiązkową w Polsce rejestracją karty. Ale nic się nie martw! Mobile Vikings załatwi wszystko za Ciebie 😊). Producenci zegarków sugerują, by karta umieszczona w urządzeniu miała środki na koncie (jeśli jest doładowywana) i obsługiwała tryb pracy 2G (lub 3G, 4G). Zalecany przez producentów pakiet internetowy to 1 GB (na miesiąc). Do tego brak numeru PIN i blokad rodzicielskich.
Jak zainstalować kartę SIM do smartwatcha?
Dzięki aktywnej karcie SIM działanie smartwatcha nie różni się specjalnie od tego, jak funkcjonuje smartfon. Urządzenie emituje sygnał 2G, 3G lub 4G, co pozwala na sprawne wykonywanie i odbieranie połączeń oraz SMS-ów. Nie potrzebuje do tego łączności Bluetooth ze smartfonem ani dostępu do Wi-Fi. Kartę mikroSIM lub nanoSIM (w zależności od wymagań producenta) wystarczy zainstalować w slocie, odpalić urządzenie i korzystać, ile pakiet z Mobile Vikings pozwoli.
Ważna nie tylko karta SIM w smartwatchu
Posiadanie slotu na kartę SIM w smartwatchu może być głównym kryterium wyboru urządzenia, ale niekoniecznie powinno być tym jedynym. Warto wcześniej zaplanować, do czego będziesz używać inteligentnego zegarka. Jeśli dużo pracujesz, wybierz zegarek z funkcją odbierania wiadomości 💬, połączeń telefonicznych oraz sprawdzania planu dnia 📅, żeby nie musieć zabierać wszędzie ze sobą smartfona. Ekran w takim sprzęcie pełni najczęściej funkcję ekranu dotykowego, więc dostęp do poszczególnych opcji jest intuicyjny.
Jeśli z pasją uprawiasz sport 🏅, powinieneś pomyśleć o urządzeniu wyposażonym w moduły do monitorowania stanu organizmu. Sporo modeli smartwatchy daje także możliwość wykonywania zdjęć oraz filmów. W zależności od marki możesz również dobrać właściwy model do swojego stylu i upodobań.
Jeśli jesteś nowoczesnym wikingiem, lepiej postaw na futurystyczny sprzęt z ekranem dotykowym. Nosisz się bardziej w stylu klasycznym? Smartwatch z odpowiednią tarczą również się znajdzie.
Najkorzystniej wybierać sprzęty, które są ze sobą kompatybilne 🤝. To znaczy, że do pracy z systemem iOS najlepiej dobrać model Apple. Jeśli wolisz urządzenia pracujące na systemie Android, liczba smartwatchy dostępnych na rynku daje szerokie pole do popisu. Parowanie ze sobą urządzeń zazwyczaj jest bardzo intuicyjne. Wystarczy zainstalować zasugerowaną przez producenta aplikację, którą pobierasz z autoryzowanych sklepów. Przez cały proces urządzenie poprowadzi cię jak po sznurku.
Karta SIM w smartwatchu – podsumowanie
Karta SIM w smartwatchu umożliwia korzystanie z funkcji tego autonomicznego urządzenia i szybki kontakt ze znajomymi czy współpracownikami, kiedy smartfona nie ma w zasięgu ręki.
Jeszcze bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest technologia eSIM, czyli elektroniczna karta SIM, która nie wymaga stosowania fizycznego nośnika. Dzięki temu z tego samego numeru telefonu możesz korzystać i na smartfonie, i smartwatchu (w przypadku karty SIM niezbędne byłoby przekładanie jej pomiędzy urządzeniami). Nie ominie Cię więc telefon nawet z najbardziej odległego zakątka świata.