Chcesz rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną? 🤸 A może zastanawiasz się jaka nawigacja motocyklowa będzie najlepsza? 🏍️ Masz już odpowiedni ubiór (vikingowy hełm tym razem zostaw w domu 🤘) i wszystkie niezbędne gadżety? 🥳 Zaplanuj swoją aktywność i ruszaj w świat! 🏃
Twój telefon z internetem mobilnym może zamienić się w prawdziwego trenera i nawigację! 🤩 Jak to zrobić? Ściągnij jedną z aplikacji do planowania trasy. Wspomniane apki nie tylko wskażą Ci trasę dostosowaną do Twoich potrzeb, ale także dadzą cenne wskazówki na temat lokalnych atrakcji czy pięknych widoków. Z pomocą tych aplikacji unikniesz korków na drodze oraz dopasujesz rodzaj aktywności do swojej kondycji. 💪
Top 5 najlepszych aplikacji do planowania trasy
W Sklepie Google i App Store znajdziesz wiele propozycji apek do układania tras. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ranking 5 najlepszych aplikacji. Wiesz, że wszystkie nasze propozycje są kompatybilne z Androidem 🤖 i iOS? 🍎 Rzuć okiem na to, co przygotowaliśmy!
MapMyRun – zastępca Endomondo
Z końcem 2020 roku znana sportowa platforma Endomondo została zamknięta. Zastanawiasz się, co wybrać zamiast Endomondo? Producent aplikacji zasugerował użytkownikom skorzystanie z alternatywy w postaci MapMyRun. 💪 Ta rozbudowana apka sprawdzi się dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Do jej zadań należy między innymi wyznaczanie trasy, które możesz następnie udostępnić innym sportowcom. 🤩 Możesz także dołączyć do motywujących wyzwań i rywalizować z innymi użytkownikami tej apki.
Zalety MapMyRun:
- Wyszukiwanie, tworzenie i udostępnianie tras biegowych.
- Indywidualne plany treningowe i wskazówki trenerskie.
- Śledzenie ponad 600 rodzajów aktywności.
- Rok bezpłatnego korzystania. Po upływie tego czasu roczna subskrypcja kosztuje 29,99 USD.
Mapy Google – najczęściej pobierana aplikacja do planowania trasy
W tej aplikacji znajdziesz mapy ponad 220 krajów oraz wskazówki na temat ciekawych miejsc do odwiedzenia. 😻 W Google Maps docenisz także GPS w czasie rzeczywistym, informację o natężeniu ruchu i transporcie publicznym. 🚋 Ułatwisz sobie nie tylko nawigację pieszą i samochodową, ale także planowanie tras motocyklowych. Unikniesz stania w korkach, ponieważ apka zasugeruje Ci zmianę trasy na podstawie zdarzeń drogowych. 🏍️ A jeśli w trakcie swojej aktywności zechcesz odpocząć przy aromatycznej kawie, to Google Maps wskaże Ci najbliższą otwartą kawiarnię. ☕
Zalety Google Maps:
- Darmowa i rozbudowana aplikacja do układania trasy.
- Kompatybilność z Android i iOS.
- Możliwość stworzenia listy ulubionych miejsc lub swoich własnych map z trasami.
- Praktyczne mapy offline.
Sports Tracker – jedna z najbardziej znanych aplikacji do planowania tras
Ta aplikacja sportowa wspomoże Cię w prowadzeniu aktywnego trybu życia. 😍 Swój trening możesz śledzić dzięki GPS, mapom oraz analizie parametrów takich jak średnia prędkość, spalone kalorie i pokonana wysokość. 🥳 Znajdziesz w niej możliwość planowania między innymi tras: rowerowych, pieszych, narciarskich, motocyklowych. Sports Tracker stawia na społeczność, z którą możesz dzielić się swoimi osiągnięciami. 💪 Z tego powodu w apce znajdziesz opcję komentowania postów swoich znajomych.
Do zalet Sports Tracker możemy zaliczyć:
- Planowanie wielu rodzajów tras i bardzo przyjazny interfejs.
- Planowanie trasy z uwzględnieniem poziomu zaawansowania użytkownika.
- Łatwe zapisywanie tras i możliwość dzielenia się nimi na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter.
- Darmowy program do planowania trasy kompatybilny z Android i iOS.
Strava – śledź kondycję ze społecznością
Z pomocą tej apki możesz skorzystać z popularnych tras dopasowanych do Twoich oczekiwań i możliwości. W Strava stworzysz także własne trasy. 🛣️ Wynikami swojej aktywności w prosty sposób podzielisz się ze społecznością za pomocą zdjęć, opinii i wideo. 🥰 Możesz wziąć udział w motywujących wyzwaniach i zdobyć odznaki. Monitoruj swoje postępy na bieżąco dzięki dziennikowi treningów, który znajdziesz w aplikacji. 💪 Aplikacja Strava poinformuje Cię o ukształtowaniu terenu, a także o wskazówkach opisanych przez innych jej użytkowników.
Zalety aplikacji Strava:
- Możliwość monitorowania i planowania wielu rodzajów aktywności. W Strava jest aż 30 różnych opcji do wyboru np. bieg, jazda rowerem, wędrówki, wspinaczka.
- Synchronizację z tysiącami urządzeń: komputerami, smartwatchami, tabletami i smartfonami.
- Kompatybilność z Android i iOS.
- Motywujące wyzwania i rywalizowanie ze społecznością.
Komoot – rozbudowana aplikacja do planowania tras
Producent apki Komoot zachęca do wychodzenia z domu i aktywności na świeżym powietrzu. 🏃 Dzięki tej aplikacji dostosujesz trasę do wybranego rodzaju aktywności. Szukasz gładkiego asfaltu na trasę rowerową? 🚲 A może zależy Ci na malowniczych widokach do pieszych wędrówek? 🏞️ Komoot udostępnia informacje na temat nawierzchni, wysokości oraz poziom trudności trasy, dzięki czemu łatwo zaplanujesz swoją aktywność. 🥳 Apka umożliwia także pobieranie map topograficznych, które działają offline. To bardzo pomocne, jeśli zapragniesz odciąć się od świata i pogrążyć w myślach. 😇
Zwróć także uwagę na atrakcje polecane przez innych użytkowników. Podczas swojej aktywności możesz zahaczyć o punkty widokowe czy kawiarnie. 🥐
Zalety aplikacji do planowania trasy Komoot:
- Przyjazny interfejs i wiele przydatnych funkcji (różne rodzaje aktywności, mapy topograficzne, informacje na temat nawierzchni) zamknięte w darmowej apce.
- Kompatybilność z wieloma urządzeniami: komputer, smartfon, tablet, smartwatch.
- Możliwość dzielenia tras i wskazówek ze społecznością.
- Dokładne mapy offline.
Jak wybrać najlepszą aplikację do planowania trasy?
Znasz już nasze rekomendacje i zastanawiasz się, która z apek sprawdzi się w Twoim przypadku? 🤔 Rzuć okiem na poniższe rady. 🥳
Podczas wyboru apki do tras, zwróć uwagę na:
- Typ trasy: w aplikacjach znajdziesz bardzo dużo rodzajów aktywności, które możesz planować. Zastanów się, jaki sport jest bliski Twojemu sercu i sprawdź, czy apka da Ci taką możliwość.
- Funkcjonalność: mapy offline, wyzwania a może lokalne wskazówki? Przemyśl, co jest dla Ciebie ważne i bez jakich funkcji nie możesz się obyć.
- Kompatybilność z urządzeniami mobilnymi: sprawdź, czy aplikacja współpracuje ze sprzętami, z których korzystasz.
- Koszt: każda z opisanych przez nas aplikacji ma darmową wersję. W niektórych przypadkach rozbudowane funkcje są dostępne tylko w opcji premium.
To co? Gotowy na wyzwanie? 💪 Zastanów się, która z polecanych aplikacji najbardziej pasuje do Twojej aktywności i potrzeb. Ściągnij apkę, wybierz trasę i w drogę! 🥳 A może wolisz dojechać do celu samochodem? 🚗 Jeśli tak, to zerknij na nasz wpis: Najlepsze aplikacje dla kierowców.