Przeniesienie numeru do innej sieci może sprawiać wrażenie pokonywania kolejnych kręgów piekła Dantego. Po drodze spotykasz rozczarowanego byłego operatora, poranionych migracjami znajomych, a rodzina gorliwie modli się o powodzenie Twojej wędrówki i zapala świeczki na ołtarzu Twoich starań 🕯️. Odwagi! Pozwól, że niczym Wergiliusz, czule przeprowadzimy Cię przez ten proces. Gwarantujemy happy end. 🙂
Oj, przeniesienie numeru nie kojarzy się przyjemnie…
Niegdyś, przeniesienie numeru telefonu do innej sieci było procesem karkołomnym lub niemożliwym. Działo się tak dlatego, że numer telefonu był przypisany do konkretnego operatora komórkowego, który pilnował bazy swoich klientów jak Cerber wrót Hadesu. Rozwiązanie umowy wiązało się zatem z otwarciem zupełnie nowego rozdziału w swoim życiu i nowym numerem telefonu.
Później przeniesienie numeru telefonu zaczęło być możliwe, ale cały proces składał się z kilku etapów. Najpierw należało odwiedzić nowego operatora, później tego, którego porzucamy, a potem znowu pojawić się u nowego. Przerzucaniu dokumentów nie było końca, tak jak i szerokie morze nie zna horyzontu!
No more! Od jakiegoś czasu możemy bez skrępowania żonglować numerem między operatorami!
Jak wygląda przeniesienie numeru do innej sieci?
Przeniesienie numeru do innej sieci może obecnie odbywać się na dwa sposoby.
Pierwszy można nazwać tradycyjnym i sprowadza się do odwiedzin u operatora komórkowego, którego wybraliśmy jako nowego. Otrzymasz dokument, w którym zlecasz operatorowi przeniesienie Twojego numeru do niego. Aby to uczynić, musisz mieć ze sobą tylko dowód osobisty. Trochę trudniej będzie, jeśli będzie potrzebna cesja numeru telefonu. Ale o tym przeczytasz w naszym innym wpisie.
Istnieje również jeszcze szybszy i wygodniejszy sposób na przeniesienie numeru telefonu, czyli wypełnienie formularza online, co pozwoli ograniczyć niezbędne formalności do absolutnego minimum. Wówczas należy poczekać na kuriera, który dostarczy odpowiednie dokumenty oraz kartę SIM. Możesz też skorzystać z opcji pobrania karty eSIM. Jak widzisz, również w tej wersji wydarzeń ogarnięcie procesu migracji należy do nowego operatora i jest dla Ciebie bardzo wygodne.
Przerwa na reklamę: jeżeli chcesz zostać Vikingiem, również u nas znajdziesz taką opcję online 🥳.
Ile trwa przeniesienie numeru do innej sieci?
Skoro już wiesz, jak przenieść numer, wisienką na torcie będzie informacja o tym, że cała procedura nie powinna trwać dłużej niż 24 godziny od dnia, który wybrałeś jako datę przeniesienia numeru. W praktyce wielokrotnie dzieje się to natychmiastowo lub trwa maksymalnie kilka godzin. Musisz jednak pamiętać o jednej, diablo-ważnej kwestii! Umowa ze starym operatorem!
Przeniesienie numeru a czas trwania umowy — ACHTUNG!
Przeniesienie numeru do innego operatora w trakcie trwania umowy jest możliwe, ale należy być ostrożnym, bo co operator, to inne podejście i w gruncie rzeczy najlepiej samemu zadbać o to, by sprawdzić kiedy umowa u starego dostawcy dobiega końca. Wówczas datą startu działań z nowym operatorem będzie następny dzień.
Niektórzy operatorzy nie czekają, aż upłynie termin ważności umowy i w teorii rozpoczynają dostarczanie usługi wcześniej. Wówczas może się zdarzyć, że zapłacisz — np. w ostatnim miesiącu trwania starej umowy — dwa rachunki, a nie jeden.
Warto pamiętać, że póki trwa stara umowa, póty nowy operator nie może dostarczyć Ci swoich usług w praktyce.
Abonament, mix czy karta? Bez różnicy!
W toku podejmowania życiowych decyzji możesz zacząć zastanawiać się, czy migracja numeru jest możliwa tak samo w przypadku umów na abonament, jak i przy ofertach na kartę lub hybrydach. Jeżeli rozmyślałeś o tym, czy zostać Vikingiem, masz kolejny argument do zaciągnięcia się na pokład! Oferujemy bowiem migrację do nas z dowolnego rodzaju umowy!
W momencie, w którym wypełnisz formularz online na naszej stronie lub zadzwonisz na help desk i przejdziesz przez procedurę, dajemy znać Twojemu staremu operatorowi, że wciągamy Cię na swój pokład i raz na zawsze uwolnimy Cię od sztormów innych usługodawców. Łapiemy za wiosła, ogarniamy formalności, a Ty czekasz na fizyczną kartę SIM lub eSIM do pobrania na tel. Nasza umowa wystartuje moment po tym, jak wygaśnie stara. 🙂
A na koniec
A dlaczego w ogóle warto pozostać przy swoim starym numerze? Jakie korzyści to oferuje?
- Wygoda i stały dostęp: Stały numer telefonu umożliwia znajomym, rodzinie i klientom łatwe skontaktowanie się z tobą, bez konieczności śledzenia zmian numeru, natomiast Ty nie musisz migrować z danymi na nowy telefon.
- Unikanie zamieszania: Częsta zmiana numeru telefonu może prowadzić do chaosu i utraty kontaktu z ważnymi osobami oraz instytucjami, które nie będą na bieżąco z nowym numerem.
- Bezpieczeństwo i prywatność: Posiadanie jednego numeru pozwala lepiej kontrolować, kto ma do niego dostęp, co zwiększa poziom bezpieczeństwa i prywatności.
- Trwałe powiązania: Wiele usług, takich jak bankowość, serwisy społecznościowe i różne aplikacje, wymaga numeru telefonu do weryfikacji tożsamości. Stały numer ułatwia zarządzanie tymi kontami.
- Historia kontaktów: Utrzymanie numeru oznacza łatwe przeszukiwanie historii połączeń, wiadomości i kontaktów, co może być przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
- Oszczędność czasu: Brak konieczności powiadamiania wszystkich o zmianie numeru pozwala oszczędzić czas i nerwy.
I już wszystko jasne jak błyskawica Odyna, prawda 🤘?