Od czasu do czasu błogą ciszę na rozległych wodach sociali przerywa wołanie o pomoc: “Zniknęły mi numery. Wyślij mi, proszę, swój kontakt”. Takie praktyki mogą uchodzić szczurom lądowym, ale nigdy prawdziwym Vikingom. Dowiedz się zatem, jak importować kontakty z karty SIM i co zrobić, aby zabezpieczyć swoją elektroniczną książkę telefoniczną przed utratą danych.
Co zrobić, zanim wykonasz kopiowanie kontaktów z karty SIM?
Synowie i córki Odyna muszą zachować gotowość na każdą ewentualność. To nie tylko kwestia zdolności do zachowania zimnej krwi w nagłych sytuacjach. Równie ważne okazuje się sumienne przygotowanie do tego, co ma dopiero nastąpić. W ten sposób nigdy nie znajdziesz się w położeniu, które mogłoby pozostawić rysę na Twoim wizerunku.
Branża technologiczna pędzi jak okręt pod pełnymi żaglami ⛵. Od początku minionej dekady ewoluowało praktycznie wszystko, włącznie z wielkością karty SIM. Musisz to zatem uwzględnić, jeśli wyciągasz kartę z telefonu, który pamięta jeszcze czasy sprzed epoki streamingów i subskrypcji. Wprawdzie większość urządzeń korzysta już ze standardu nanoSIM, który pojawił się w 2012 roku i zaczął wypierać swojego poprzednika. Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły, zwłaszcza w przypadku tzw. telefonów dla seniorów. Wiele takich modeli do dzisiaj pozostaje przy standardzie microSIM. W każdym razie kartę możesz samodzielnie przyciąć do odpowiednich rozmiarów albo skorzystać z pomocy obsługi w salonie Twojego operatora.
Przed przystąpieniem do zapisania kontaktów na karcie SIM nadarza się też dobra okazja do zrobienia porządku na swojej liście. Usuń niepotrzebne pozycje, odśwież nieaktualne i dodaj brakujące. Dzięki temu zapiszesz idealnie sformatowane dane, które po migracji będą w pełni gotowe do użycia 👌.
Jak zapisać kontakty na karcie SIM telefonu z Androidem?
Jeśli korzystasz z Samsunga, Xiaomi, Oppo, Vivo bądź innego telefonu napędzanego Androidem, postępuj według poniższej instrukcji:
- Otwórz Kontakty.
- Rozwiń Opcje.
- Wybierz „Eksportuj kontakty”.
- Stuknij pozycję „Karta SIM”.
W jaki sposób eksportować kontakty z iPhone’a na kartę SIM?
Apple ma w zwyczaju zaprowadzać własne porządki w różnych aspektach. Nie spodziewaj się zatem, że Twoje „jabłko” przechowuje kontakty na karcie SIM, tak jak robią to inne telefony. Kalifornijska firma nie stosuje takiego rozwiązania. Zamiast tego masz do wyboru opcję przeniesienia danych bezpośrednio z jednego urządzenia na drugie albo utworzenie kopii zapasowej kontaktów, która zostanie zapisana w usłudze chmurowej iCloud.
Import kontaktów z karty SIM na iPhone’a
O ile Apple nie dopuszcza eksportu kontaktów na kartę SIM, o tyle transfer w drugą stronę okazuje się już możliwy. Dzięki temu użytkownicy porzucający zielonego robota na rzecz jabłuszka mają ułatwioną migrację. Aby przenieść kontakty z karty SIM na iPhone, wykonaj następujące kroki:
- Włóż kartę SIM do smartfona.
- Otwórz Ustawienia.
- Rozwiń zakładkę „Kontakty”.
- Wybierz opcję „Importuj kontakty z SIM”.
Jak przenieść numery z karty SIM na telefon z Androidem?
W tym przypadku cała operacja również jest prosta jak włożenie hełmu i nie powinna zająć więcej niż minutę. Kieruj się poniższymi wskazówkami:
- Wejdź w „Kontakty”.
- Rozwiń listę ustawień.
- Stuknij pozycję „Import/eksport kontaktów”.
- Wybierz „Importuj”.
- Naciśnij „Karta SIM”.
Jak zadbać o bezpieczeństwo danych na przyszłość?
Karta SIM nie jest idealnym miejscem do przechowywania listy kontaktów. W końcu szalejący sztorm może porwać Twój telefon, gdy przemierzasz morze w poszukiwaniu nieodkrytych lądów do złupienia. W życiu Vikinga nie brakuje też innych sytuacji sprzyjających zgubieniu bądź roztrzaskaniu urządzenia w drobny mak 🫠.
Gdy karta SIM przepadnie, możesz uzyskać duplikat od Mobile Vikings. Niestety nie będzie na nim już kontaktów, które zostały uprzednio zapisane. Warto zatem dmuchać na zimne i dobrać jeszcze jedną bezpieczną przystań dla Twoich bezcennych danych.
Idealnie sprawdzą się wszelkie usługi chmurowe takie jak Google Drive czy też iCloud. W ten sposób kopia zapasowa będzie przechowywana przynajmniej w dwóch różnych miejscach. To znacząco ogranicza ryzyko utraty listy kontaktów. Sprawne i komfortowe korzystanie z wirtualnych banków danych wymaga jednak nienagannego połączenia z siecią. Warto zatem zaopatrzyć się w internet na kartę, który zawsze staje na wysokości zadania.
Gdy kupujesz nowy telefon, migracja danych musi objąć nie tylko listę kontaktów, ale również pobrane aplikacje, zapisane konfiguracje oraz wiele innych elementów. Każdy oczekuje, by uporać się z tym jak najsprawniej, a jednocześnie nie pogubić po drodze żadnych istotnych detali. W takiej sytuacji warto wspomóc się sprawdzonymi narzędziami. Sprawdź listę rozwiązań umożliwiających szybkie i bezpieczne przenoszenie danych na nowy telefon.
Pomyślnych wiatrów 😎!