Liga Niezwykłych Umysłów

Do grona naszych partnerów dołączają organizacje pożytku publicznego. W maju startuje startuje nasza współpraca z Ligą Niezwykłych Umysłów przy projekcie „Wrocław koduje 2.0”. Najlepsi absolwenci internetowego kursu programowania otrzymają dostęp do sieci w ramach naszych starterów. Nowy partner Mobile Vikings uczy wrocławskich licealistów kodowania i obala stereotypy dotyczące programistów.

LNU_Grafika

Liga Niezwykłych Umysłów to program, w ramach którego funkcjonuje platforma do nauki programowania online. Jest ona dostępna zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Założyciele fundacji opracowali także projekt przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół średnich we Wrocławiu. W ramach „Wrocław koduje 2.0” istnieje platforma do nauki kodowania w językach Java i C++ poprzez grywalizację, wyzwania programistyczne, quizy czy rankingi. Obecnie na 71 wrocławskich szkół średnich w projekcie uczestniczy 67 placówek. 1097 użytkowników aktywnie działa i uczy się programowania, a 435 czeka na przystąpienie do programu. 30% uczestników stanowią kobiety, które osiągają bardzo dobre wyniki, prowadząc w wewnętrznym rankingu Ligi nieprzerwanie od kilku miesięcy. Szkolenie zakończone jest egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności. Certyfikacja ECF uznawana jest w całej Unii Europejskiej. Już 19-letni absolwenci etapu podstawowego kursu otrzymują pracę w renomowanych wrocławskich korporacjach IT.

Uczestnicy Ligi Niezwykłych Umysłów oraz “Wrocław koduje 2.0” uczą się nie tylko samego kodowania, ale i umiejętności pracy zespołowej, wzajemnego pomagania, dzielenia się wiedzą. Takie kompetencje są niezwykle potrzebne, żeby zbudować społeczność programistów, którzy odpowiadają na potrzeby współczesnego rynku pracy.

Projekt „Wrocław koduje 2.0” od maja wspiera Mobile Vikings. To pierwsza współpraca naszej marki z organizacją pożytku publicznego. W ramach kooperacji nagrodzimy najlepszych absolwentów projektu darmowymi starterami z dostępem do internetu. Będziemy też wspierać fundację w promocji i działaniach komunikacyjnych, które mają na celu rozwój projektu „Wrocław koduje 2.0” poza granicami Wrocławia.

W ramach naszej współpracy zostaną również przeprowadzone konkursy, w których Vikingowie zainteresowani programowaniem będą mogli wygrać roczny, bezpłatny dostęp do platformy nauki kodowania.