OTAGIO

Grono naszych partnerów stale się powiększa. Dzisiaj dołącza do nas kolejny – Otagio, którego platforma pozwala wprowadzić do internetowej bazy unikalne numery Waszych sprzętów i tym samym zapewnić im większe bezpieczeństwo. O ile inni użytkownicy Otagio oprócz standardowego abonamentu płacą za każde dodatkowe urządzenie, Vikingowie w cenie 12 złotych na rok mogą ubezpieczyć ich tyle, ile chcą.

Smartfon, laptop, aparat, samochód – jest wiele rzeczy, których utrata bardzo komplikuje nasze życie. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, jeśli na urządzeniu znajdują się istotne firmowe pliki lub prywatne dokumenty. Jeśli zdarzyło się Wam utracić sprzęt w wyniku kradzieży, to wiecie o czym mowa. Kupowanie używanych sprzętów również nie jest bezpieczną opcją. Nigdy nie wiadomo, czy poprzedni właściciel rzeczywiście nim był. I nawet jeśli na co dzień się nad tym nie zastanawiasz, to paserem możesz zostać nawet o tym nie wiedząc.

Jest jednak sposób, by oszczędzić sobie stresu i nieprzyjemnych konsekwencji. Nasz nowy partner, firma Otagio, pozwoli Wam zabezpieczyć Wasze wartościowe sprzęty. Wystarczy, że zarejestrujecie je na stronie Otagio.com, wpisując swoje dane i unikatowy numer urządzenia. Znajdziecie go na tylnej części obudowy sprzętu, ale też w dokumentach, jakie dostajecie przy zakupie. Jeśli chcecie zabezpieczyć komórkę możecie wpisać numer IMEI (ang. international mobile equipment identity) – indywidualny numer identyfikacyjny telefonu komórkowego. Sprawdzicie go przez wpisanie na cyferblacie krótkiego kodu: *#06#.

Dodając sprzęt do internetowej bazy, dajecie znać całemu światu, że należy on do Was. Możecie też ustawić jeden ze statusów, na przykład, że dany sprzęt został  Wam skradziony lub zaginął. Działa to też w drugą stronę – wchodząc na stronę Otagio, możecie od razu przejść do sekcji dla osób, które znalazły urządzenia. Dzięki tej opcji w zaledwie kilka sekund odszukacie i skontaktujecie się z ich właścicielem.

Roczny abonament na ochronę jednego sprzętu wynosi 12 złotych. Każde kolejne monitorowane urządzenie kosztuje dodatkową złotówkę. Vikingowie za dodatkowy sprzęt nie płacą. W cenie 12 zł możecie zarejestrować na platformie Otagio.com dowolną liczbę urządzeń.

Mamy dla Was jeszcze jedno udogodnienie. Za usługę Otagio będziecie mogli zapłacić wraz z aktywnym autodoładowaniem.